transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmanillo emmanilles emmanilla emmanillem emmanilleu emmanillen | emmanillava emmanillaves emmanillava emmanillàvem emmanillàveu emmanillaven | emmanillí emmanillares emmanillà emmanillàrem emmanillàreu emmanillaren | emmanillaré emmanillaràs emmanillarà emmanillarem emmanillareu emmanillaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmanillaria emmanillaries emmanillaria emmanillaríem emmanillaríeu emmanillarien | emmanilli emmanillis emmanilli emmanillem emmanilleu emmanillin | emmanillés emmanillessis emmanillés emmanilléssim emmanilléssiu emmanillessin | emmanilla emmanilli emmanillem emmanilleu emmanillin | ||
| Infinitiu | emmanillar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmanillant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana