pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| avido avides avida avidem avideu aviden | avidava avidaves avidava avidàvem avidàveu avidaven | avidí avidares avidà avidàrem avidàreu avidaren | avidaré avidaràs avidarà avidarem avidareu avidaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| avidaria avidaries avidaria avidaríem avidaríeu avidarien | avidi avidis avidi avidem avideu avidin | avidés avidessis avidés avidéssim avidéssiu avidessin | avida avidi avidem avideu avidin | ||
| Infinitiu | avidar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | avidant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana