pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| atorrollo atorrolles atorrolla atorrollem atorrolleu atorrollen | atorrollava atorrollaves atorrollava atorrollàvem atorrollàveu atorrollaven | atorrollí atorrollares atorrollà atorrollàrem atorrollàreu atorrollaren | atorrollaré atorrollaràs atorrollarà atorrollarem atorrollareu atorrollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| atorrollaria atorrollaries atorrollaria atorrollaríem atorrollaríeu atorrollarien | atorrolli atorrollis atorrolli atorrollem atorrolleu atorrollin | atorrollés atorrollessis atorrollés atorrolléssim atorrolléssiu atorrollessin | atorrolla atorrolli atorrollem atorrolleu atorrollin | ||
| Infinitiu | atorrollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | atorrollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana