pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arrufo arrufes arrufa arrufem arrufeu arrufen | arrufava arrufaves arrufava arrufàvem arrufàveu arrufaven | arrufí arrufares arrufà arrufàrem arrufàreu arrufaren | arrufaré arrufaràs arrufarà arrufarem arrufareu arrufaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arrufaria arrufaries arrufaria arrufaríem arrufaríeu arrufarien | arrufi arrufis arrufi arrufem arrufeu arrufin | arrufés arrufessis arrufés arruféssim arruféssiu arrufessin | arrufa arrufi arrufem arrufeu arrufin | ||
| Infinitiu | arrufar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arrufant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : arrufada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana