transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| arquejo arqueges arqueja arquegem arquegeu arquegen | arquejava arquejaves arquejava arquejàvem arquejàveu arquejaven | arquegí arquejares arquejà arquejàrem arquejàreu arquejaren | arquejaré arquejaràs arquejarà arquejarem arquejareu arquejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| arquejaria arquejaries arquejaria arquejaríem arquejaríeu arquejarien | arquegi arquegis arquegi arquegem arquegeu arquegin | arquegés arquegessis arquegés arquegéssim arquegéssiu arquegessin | arqueja arquegi arquegem arquegeu arquegin | ||
| Infinitiu | arquejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | arquejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
forma nominal : arqueig
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana