pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aristocratitzo aristocratitzes aristocratitza aristocratitzem aristocratitzeu aristocratitzen | aristocratitzava aristocratitzaves aristocratitzava aristocratitzàvem aristocratitzàveu aristocratitzaven | aristocratitzí aristocratitzares aristocratitzà aristocratitzàrem aristocratitzàreu aristocratitzaren | aristocratitzaré aristocratitzaràs aristocratitzarà aristocratitzarem aristocratitzareu aristocratitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aristocratitzaria aristocratitzaries aristocratitzaria aristocratitzaríem aristocratitzaríeu aristocratitzarien | aristocratitzi aristocratitzis aristocratitzi aristocratitzem aristocratitzeu aristocratitzin | aristocratitzés aristocratitzessis aristocratitzés aristocratitzéssim aristocratitzéssiu aristocratitzessin | aristocratitza aristocratitzi aristocratitzem aristocratitzeu aristocratitzin | ||
| Infinitiu | aristocratitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aristocratitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana