transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| angelitzo angelitzes angelitza angelitzem angelitzeu angelitzen | angelitzava angelitzaves angelitzava angelitzàvem angelitzàveu angelitzaven | angelitzí angelitzares angelitzà angelitzàrem angelitzàreu angelitzaren | angelitzaré angelitzaràs angelitzarà angelitzarem angelitzareu angelitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| angelitzaria angelitzaries angelitzaria angelitzaríem angelitzaríeu angelitzarien | angelitzi angelitzis angelitzi angelitzem angelitzeu angelitzin | angelitzés angelitzessis angelitzés angelitzéssim angelitzéssiu angelitzessin | angelitza angelitzi angelitzem angelitzeu angelitzin | ||
| Infinitiu | angelitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | angelitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana