transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| amonedo amonedes amoneda amonedem amonedeu amoneden | amonedava amonedaves amonedava amonedàvem amonedàveu amonedaven | amonedí amonedares amonedà amonedàrem amonedàreu amonedaren | amonedaré amonedaràs amonedarà amonedarem amonedareu amonedaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| amonedaria amonedaries amonedaria amonedaríem amonedaríeu amonedarien | amonedi amonedis amonedi amonedem amonedeu amonedin | amonedés amonedessis amonedés amonedéssim amonedéssiu amonedessin | amoneda amonedi amonedem amonedeu amonedin | ||
| Infinitiu | amonedar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | amonedant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : amonedament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana