pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alleugereixo alleugereixes alleugereix alleugerim alleugeriu alleugereixen | alleugeria alleugeries alleugeria alleugeríem alleugeríeu alleugerien | alleugerí alleugerires alleugerí alleugerírem alleugeríreu alleugeriren | alleugeriré alleugeriràs alleugerirà alleugerirem alleugerireu alleugeriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alleugeriria alleugeriries alleugeriria alleugeriríem alleugeriríeu alleugeririen | alleugereixi alleugereixis alleugereixi alleugerim alleugeriu alleugereixin | alleugerís alleugerissis alleugerís alleugeríssim alleugeríssiu alleugerissin | alleugereix alleugereixi alleugerim alleugeriu alleugereixin | ||
| Infinitiu | alleugerir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alleugerint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : alleugeriment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana