transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alfarrasso alfarrasses alfarrassa alfarrassem alfarrasseu alfarrassen | alfarrassava alfarrassaves alfarrassava alfarrassàvem alfarrassàveu alfarrassaven | alfarrassí alfarrassares alfarrassà alfarrassàrem alfarrassàreu alfarrassaren | alfarrassaré alfarrassaràs alfarrassarà alfarrassarem alfarrassareu alfarrassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alfarrassaria alfarrassaries alfarrassaria alfarrassaríem alfarrassaríeu alfarrassarien | alfarrassi alfarrassis alfarrassi alfarrassem alfarrasseu alfarrassin | alfarrassés alfarrassessis alfarrassés alfarrasséssim alfarrasséssiu alfarrassessin | alfarrassa alfarrassi alfarrassem alfarrasseu alfarrassin | ||
| Infinitiu | alfarrassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alfarrassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : alfarrassada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana