transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| alcofollo alcofolles alcofolla alcofollem alcofolleu alcofollen | alcofollava alcofollaves alcofollava alcofollàvem alcofollàveu alcofollaven | alcofollí alcofollares alcofollà alcofollàrem alcofollàreu alcofollaren | alcofollaré alcofollaràs alcofollarà alcofollarem alcofollareu alcofollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| alcofollaria alcofollaries alcofollaria alcofollaríem alcofollaríeu alcofollarien | alcofolli alcofollis alcofolli alcofollem alcofolleu alcofollin | alcofollés alcofollessis alcofollés alcofolléssim alcofolléssiu alcofollessin | alcofolla alcofolli alcofollem alcofolleu alcofollin | ||
| Infinitiu | alcofollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | alcofollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana