transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| agrunso agrunses agrunsa agrunsem agrunseu agrunsen | agrunsava agrunsaves agrunsava agrunsàvem agrunsàveu agrunsaven | agrunsí agrunsares agrunsà agrunsàrem agrunsàreu agrunsaren | agrunsaré agrunsaràs agrunsarà agrunsarem agrunsareu agrunsaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| agrunsaria agrunsaries agrunsaria agrunsaríem agrunsaríeu agrunsarien | agrunsi agrunsis agrunsi agrunsem agrunseu agrunsin | agrunsés agrunsessis agrunsés agrunséssim agrunséssiu agrunsessin | agrunsa agrunsi agrunsem agrunseu agrunsin | ||
| Infinitiu | agrunsar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | agrunsant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana