pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| afuso afuses afusa afusem afuseu afusen | afusava afusaves afusava afusàvem afusàveu afusaven | afusí afusares afusà afusàrem afusàreu afusaren | afusaré afusaràs afusarà afusarem afusareu afusaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| afusaria afusaries afusaria afusaríem afusaríeu afusarien | afusi afusis afusi afusem afuseu afusin | afusés afusessis afusés afuséssim afuséssiu afusessin | afusa afusi afusem afuseu afusin | ||
| Infinitiu | afusar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | afusant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana