pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aferrusso aferrusses aferrussa aferrussem aferrusseu aferrussen | aferrussava aferrussaves aferrussava aferrussàvem aferrussàveu aferrussaven | aferrussí aferrussares aferrussà aferrussàrem aferrussàreu aferrussaren | aferrussaré aferrussaràs aferrussarà aferrussarem aferrussareu aferrussaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aferrussaria aferrussaries aferrussaria aferrussaríem aferrussaríeu aferrussarien | aferrussi aferrussis aferrussi aferrussem aferrusseu aferrussin | aferrussés aferrussessis aferrussés aferrusséssim aferrusséssiu aferrussessin | aferrussa aferrussi aferrussem aferrusseu aferrussin | ||
| Infinitiu | aferrussar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aferrussant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : aferrussament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana