transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| afermanço afermances afermança afermancem afermanceu afermancen | afermançava afermançaves afermançava afermançàvem afermançàveu afermançaven | afermancí afermançares afermançà afermançàrem afermançàreu afermançaren | afermançaré afermançaràs afermançarà afermançarem afermançareu afermançaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| afermançaria afermançaries afermançaria afermançaríem afermançaríeu afermançarien | afermanci afermancis afermanci afermancem afermanceu afermancin | afermancés afermancessis afermancés afermancéssim afermancéssiu afermancessin | afermança afermanci afermancem afermanceu afermancin | ||
| Infinitiu | afermançar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | afermançant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana