transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| acivado acivades acivada acivadem acivadeu acivaden | acivadava acivadaves acivadava acivadàvem acivadàveu acivadaven | acivadí acivadares acivadà acivadàrem acivadàreu acivadaren | acivadaré acivadaràs acivadarà acivadarem acivadareu acivadaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| acivadaria acivadaries acivadaria acivadaríem acivadaríeu acivadarien | acivadi acivadis acivadi acivadem acivadeu acivadin | acivadés acivadessis acivadés acivadéssim acivadéssiu acivadessin | acivada acivadi acivadem acivadeu acivadin | ||
| Infinitiu | acivadar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | acivadant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana