transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| abisso abisses abissa abissem abisseu abissen | abissava abissaves abissava abissàvem abissàveu abissaven | abissí abissares abissà abissàrem abissàreu abissaren | abissaré abissaràs abissarà abissarem abissareu abissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| abissaria abissaries abissaria abissaríem abissaríeu abissarien | abissi abissis abissi abissem abisseu abissin | abissés abissessis abissés abisséssim abisséssiu abissessin | abissa abissi abissem abisseu abissin | ||
| Infinitiu | abissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | abissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana