transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| distribueixo distribueixes distribueix distribuïm distribuïu distribueixen | distribuïa distribuïes distribuïa distribuíem distribuíeu distribuïen | distribuí distribuïes distribuí distribuírem distribuíreu distribuïren | distribuiré distribuiràs distribuirà distribuirem distribuireu distribuiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| distribuiria distribuiries distribuiria distribuiríem distribuiríeu distribuirien | distribueixi distribueixis distribueixi distribuïm distribuïu distribueixin | distribuís distribuïssis distribuís distribuíssim distribuíssiu distribuïssin | distribueix distribueixi distribuïm distribuïu distribueixin | ||
| Infinitiu | distribuir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | distribuint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: instruir
forma nominal : distribució
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana