transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| regruo regrues regrua regruem regrueu regruen | regruava regruaves regruava regruàvem regruàveu regruaven | regruí regruares regruà regruàrem regruàreu regruaren | regruaré regruaràs regruarà regruarem regruareu regruaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| regruaria regruaries regruaria regruaríem regruaríeu regruarien | regruï regruïs regruï regruem regrueu regruïn | regrués regruessis regrués regruéssim regruéssiu regruessin | regrua regruï regruem regrueu regruïn | ||
| Infinitiu | regruar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | regruant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana