transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mascaro mascares mascara mascarem mascareu mascaren | mascarava mascaraves mascarava mascaràvem mascaràveu mascaraven | mascarí mascarares mascarà mascaràrem mascaràreu mascararen | mascararé mascararàs mascararà mascararem mascarareu mascararan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mascararia mascararies mascararia mascararíem mascararíeu mascararien | mascari mascaris mascari mascarem mascareu mascarin | mascarés mascaressis mascarés mascaréssim mascaréssiu mascaressin | mascara mascari mascarem mascareu mascarin | ||
| Infinitiu | mascarar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mascarant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana