transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| santifico santifiques santifica santifiquem santifiqueu santifiquen | santificava santificaves santificava santificàvem santificàveu santificaven | santifiquí santificares santificà santificàrem santificàreu santificaren | santificaré santificaràs santificarà santificarem santificareu santificaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| santificaria santificaries santificaria santificaríem santificaríeu santificarien | santifiqui santifiquis santifiqui santifiquem santifiqueu santifiquin | santifiqués santifiquessis santifiqués santifiquéssim santifiquéssiu santifiquessin | santifica santifiqui santifiquem santifiqueu santifiquin | ||
| Infinitiu | santificar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | santificant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: abarrocar
forma nominal : santificació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana