pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| reincorporo reincorpores reincorpora reincorporem reincorporeu reincorporen | reincorporava reincorporaves reincorporava reincorporàvem reincorporàveu reincorporaven | reincorporí reincorporares reincorporà reincorporàrem reincorporàreu reincorporaren | reincorporaré reincorporaràs reincorporarà reincorporarem reincorporareu reincorporaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| reincorporaria reincorporaries reincorporaria reincorporaríem reincorporaríeu reincorporarien | reincorpori reincorporis reincorpori reincorporem reincorporeu reincorporin | reincorporés reincorporessis reincorporés reincorporéssim reincorporéssiu reincorporessin | reincorpora reincorpori reincorporem reincorporeu reincorporin | ||
| Infinitiu | reincorporar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | reincorporant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : reincorporació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana