transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| flecto flectes flecta flectem flecteu flecten | flectava flectaves flectava flectàvem flectàveu flectaven | flectí flectares flectà flectàrem flectàreu flectaren | flectaré flectaràs flectarà flectarem flectareu flectaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| flectaria flectaries flectaria flectaríem flectaríeu flectarien | flecti flectis flecti flectem flecteu flectin | flectés flectessis flectés flectéssim flectéssiu flectessin | flecta flecti flectem flecteu flectin | ||
| Infinitiu | flectar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | flectant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana