pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| omplo omples omple omplim ompliu omplen | omplia omplies omplia omplíem omplíeu omplien | omplí omplires omplí omplírem omplíreu ompliren | ompliré ompliràs omplirà omplirem omplireu ompliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ompliria ompliries ompliria ompliríem ompliríeu omplirien | ompli omplis ompli omplim ompliu omplin | omplís omplissis omplís omplíssim omplíssiu omplissin | - omple ompli omplim ompliu omplin | ||
| Infinitiu | omplir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | omplint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: omplir
forma nominal : ompliment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana