transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espipello espipelles espipella espipellem espipelleu espipellen | espipellava espipellaves espipellava espipellàvem espipellàveu espipellaven | espipellí espipellares espipellà espipellàrem espipellàreu espipellaren | espipellaré espipellaràs espipellarà espipellarem espipellareu espipellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espipellaria espipellaries espipellaria espipellaríem espipellaríeu espipellarien | espipelli espipellis espipelli espipellem espipelleu espipellin | espipellés espipellessis espipellés espipelléssim espipelléssiu espipellessin | espipella espipelli espipellem espipelleu espipellin | ||
| Infinitiu | espipellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espipellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : espipellada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana