transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esterilitzo esterilitzes esterilitza esterilitzem esterilitzeu esterilitzen | esterilitzava esterilitzaves esterilitzava esterilitzàvem esterilitzàveu esterilitzaven | esterilitzí esterilitzares esterilitzà esterilitzàrem esterilitzàreu esterilitzaren | esterilitzaré esterilitzaràs esterilitzarà esterilitzarem esterilitzareu esterilitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esterilitzaria esterilitzaries esterilitzaria esterilitzaríem esterilitzaríeu esterilitzarien | esterilitzi esterilitzis esterilitzi esterilitzem esterilitzeu esterilitzin | esterilitzés esterilitzessis esterilitzés esterilitzéssim esterilitzéssiu esterilitzessin | esterilitza esterilitzi esterilitzem esterilitzeu esterilitzin | ||
| Infinitiu | esterilitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esterilitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : esterilització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana