transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| industrialitzo industrialitzes industrialitza industrialitzem industrialitzeu industrialitzen | industrialitzava industrialitzaves industrialitzava industrialitzàvem industrialitzàveu industrialitzaven | industrialitzí industrialitzares industrialitzà industrialitzàrem industrialitzàreu industrialitzaren | industrialitzaré industrialitzaràs industrialitzarà industrialitzarem industrialitzareu industrialitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| industrialitzaria industrialitzaries industrialitzaria industrialitzaríem industrialitzaríeu industrialitzarien | industrialitzi industrialitzis industrialitzi industrialitzem industrialitzeu industrialitzin | industrialitzés industrialitzessis industrialitzés industrialitzéssim industrialitzéssiu industrialitzessin | industrialitza industrialitzi industrialitzem industrialitzeu industrialitzin | ||
| Infinitiu | industrialitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | industrialitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : industrialització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana