transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensemento ensementes ensementa ensementem ensementeu ensementen | ensementava ensementaves ensementava ensementàvem ensementàveu ensementaven | ensementí ensementares ensementà ensementàrem ensementàreu ensementaren | ensementaré ensementaràs ensementarà ensementarem ensementareu ensementaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensementaria ensementaries ensementaria ensementaríem ensementaríeu ensementarien | ensementi ensementis ensementi ensementem ensementeu ensementin | ensementés ensementessis ensementés ensementéssim ensementéssiu ensementessin | ensementa ensementi ensementem ensementeu ensementin | ||
| Infinitiu | ensementar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensementant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana