pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enramo enrames enrama enramem enrameu enramen | enramava enramaves enramava enramàvem enramàveu enramaven | enramí enramares enramà enramàrem enramàreu enramaren | enramaré enramaràs enramarà enramarem enramareu enramaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enramaria enramaries enramaria enramaríem enramaríeu enramarien | enrami enramis enrami enramem enrameu enramin | enramés enramessis enramés enraméssim enraméssiu enramessin | enrama enrami enramem enrameu enramin | ||
| Infinitiu | enramar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enramant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana