transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engravo engraves engrava engravem engraveu engraven | engravava engravaves engravava engravàvem engravàveu engravaven | engraví engravares engravà engravàrem engravàreu engravaren | engravaré engravaràs engravarà engravarem engravareu engravaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engravaria engravaries engravaria engravaríem engravaríeu engravarien | engravi engravis engravi engravem engraveu engravin | engravés engravessis engravés engravéssim engravéssiu engravessin | engrava engravi engravem engraveu engravin | ||
| Infinitiu | engravar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engravant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : engravament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana