intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enviudo enviudes enviuda enviudem enviudeu enviuden | enviudava enviudaves enviudava enviudàvem enviudàveu enviudaven | enviudí enviudares enviudà enviudàrem enviudàreu enviudaren | enviudaré enviudaràs enviudarà enviudarem enviudareu enviudaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enviudaria enviudaries enviudaria enviudaríem enviudaríeu enviudarien | enviudi enviudis enviudi enviudem enviudeu enviudin | enviudés enviudessis enviudés enviudéssim enviudéssiu enviudessin | enviuda enviudi enviudem enviudeu enviudin | ||
| Infinitiu | enviudar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enviudant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana