pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enorgulleixo enorgulleixes enorgulleix enorgullim enorgulliu enorgulleixen | enorgullia enorgullies enorgullia enorgullíem enorgullíeu enorgullien | enorgullí enorgullires enorgullí enorgullírem enorgullíreu enorgulliren | enorgulliré enorgulliràs enorgullirà enorgullirem enorgullireu enorgulliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enorgulliria enorgulliries enorgulliria enorgulliríem enorgulliríeu enorgullirien | enorgulleixi enorgulleixis enorgulleixi enorgullim enorgulliu enorgulleixin | enorgullís enorgullissis enorgullís enorgullíssim enorgullíssiu enorgullissin | enorgulleix enorgulleixi enorgullim enorgulliu enorgulleixin | ||
| Infinitiu | enorgullir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enorgullint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enorgulliment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana