transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| horroritzo horroritzes horroritza horroritzem horroritzeu horroritzen | horroritzava horroritzaves horroritzava horroritzàvem horroritzàveu horroritzaven | horroritzí horroritzares horroritzà horroritzàrem horroritzàreu horroritzaren | horroritzaré horroritzaràs horroritzarà horroritzarem horroritzareu horroritzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| horroritzaria horroritzaries horroritzaria horroritzaríem horroritzaríeu horroritzarien | horroritzi horroritzis horroritzi horroritzem horroritzeu horroritzin | horroritzés horroritzessis horroritzés horroritzéssim horroritzéssiu horroritzessin | horroritza horroritzi horroritzem horroritzeu horroritzin | ||
| Infinitiu | horroritzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | horroritzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana