transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfarcello enfarcelles enfarcella enfarcellem enfarcelleu enfarcellen | enfarcellava enfarcellaves enfarcellava enfarcellàvem enfarcellàveu enfarcellaven | enfarcellí enfarcellares enfarcellà enfarcellàrem enfarcellàreu enfarcellaren | enfarcellaré enfarcellaràs enfarcellarà enfarcellarem enfarcellareu enfarcellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfarcellaria enfarcellaries enfarcellaria enfarcellaríem enfarcellaríeu enfarcellarien | enfarcelli enfarcellis enfarcelli enfarcellem enfarcelleu enfarcellin | enfarcellés enfarcellessis enfarcellés enfarcelléssim enfarcelléssiu enfarcellessin | enfarcella enfarcelli enfarcellem enfarcelleu enfarcellin | ||
| Infinitiu | enfarcellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfarcellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enfarcellament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana