pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emmalalteixo emmalalteixes emmalalteix emmalaltim emmalaltiu emmalalteixen | emmalaltia emmalalties emmalaltia emmalaltíem emmalaltíeu emmalaltien | emmalaltí emmalaltires emmalaltí emmalaltírem emmalaltíreu emmalaltiren | emmalaltiré emmalaltiràs emmalaltirà emmalaltirem emmalaltireu emmalaltiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emmalaltiria emmalaltiries emmalaltiria emmalaltiríem emmalaltiríeu emmalaltirien | emmalalteixi emmalalteixis emmalalteixi emmalaltim emmalaltiu emmalalteixin | emmalaltís emmalaltissis emmalaltís emmalaltíssim emmalaltíssiu emmalaltissin | emmalalteix emmalalteixi emmalaltim emmalaltiu emmalalteixin | ||
| Infinitiu | emmalaltir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emmalaltint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana