intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| dogmatitzo dogmatitzes dogmatitza dogmatitzem dogmatitzeu dogmatitzen | dogmatitzava dogmatitzaves dogmatitzava dogmatitzàvem dogmatitzàveu dogmatitzaven | dogmatitzí dogmatitzares dogmatitzà dogmatitzàrem dogmatitzàreu dogmatitzaren | dogmatitzaré dogmatitzaràs dogmatitzarà dogmatitzarem dogmatitzareu dogmatitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| dogmatitzaria dogmatitzaries dogmatitzaria dogmatitzaríem dogmatitzaríeu dogmatitzarien | dogmatitzi dogmatitzis dogmatitzi dogmatitzem dogmatitzeu dogmatitzin | dogmatitzés dogmatitzessis dogmatitzés dogmatitzéssim dogmatitzéssiu dogmatitzessin | dogmatitza dogmatitzi dogmatitzem dogmatitzeu dogmatitzin | ||
| Infinitiu | dogmatitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dogmatitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana