transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| excarcero excarceres excarcera excarcerem excarcereu excarceren | excarcerava excarceraves excarcerava excarceràvem excarceràveu excarceraven | excarcerí excarcerares excarcerà excarceràrem excarceràreu excarceraren | excarceraré excarceraràs excarcerarà excarcerarem excarcerareu excarceraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| excarceraria excarceraries excarceraria excarceraríem excarceraríeu excarcerarien | excarceri excarceris excarceri excarcerem excarcereu excarcerin | excarcerés excarceressis excarcerés excarceréssim excarceréssiu excarceressin | excarcera excarceri excarcerem excarcereu excarcerin | ||
| Infinitiu | excarcerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | excarcerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : excarceració
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana