transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| escarnufo escarnufes escarnufa escarnufem escarnufeu escarnufen | escarnufava escarnufaves escarnufava escarnufàvem escarnufàveu escarnufaven | escarnufí escarnufares escarnufà escarnufàrem escarnufàreu escarnufaren | escarnufaré escarnufaràs escarnufarà escarnufarem escarnufareu escarnufaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| escarnufaria escarnufaries escarnufaria escarnufaríem escarnufaríeu escarnufarien | escarnufi escarnufis escarnufi escarnufem escarnufeu escarnufin | escarnufés escarnufessis escarnufés escarnuféssim escarnuféssiu escarnufessin | escarnufa escarnufi escarnufem escarnufeu escarnufin | ||
| Infinitiu | escarnufar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | escarnufant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana