transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| espuço espuces espuça espucem espuceu espucen | espuçava espuçaves espuçava espuçàvem espuçàveu espuçaven | espucí espuçares espuçà espuçàrem espuçàreu espuçaren | espuçaré espuçaràs espuçarà espuçarem espuçareu espuçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| espuçaria espuçaries espuçaria espuçaríem espuçaríeu espuçarien | espuci espucis espuci espucem espuceu espucin | espucés espucessis espucés espucéssim espucéssiu espucessin | espuça espuci espucem espuceu espucin | ||
| Infinitiu | espuçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | espuçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
forma nominal : espuçada
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana