pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estireganyo estireganyes estireganya estireganyem estireganyeu estireganyen | estireganyava estireganyaves estireganyava estireganyàvem estireganyàveu estireganyaven | estireganyí estireganyares estireganyà estireganyàrem estireganyàreu estireganyaren | estireganyaré estireganyaràs estireganyarà estireganyarem estireganyareu estireganyaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estireganyaria estireganyaries estireganyaria estireganyaríem estireganyaríeu estireganyarien | estireganyi estireganyis estireganyi estireganyem estireganyeu estireganyin | estireganyés estireganyessis estireganyés estireganyéssim estireganyéssiu estireganyessin | estireganya estireganyi estireganyem estireganyeu estireganyin | ||
| Infinitiu | estireganyar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estireganyant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana