transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| estilitzo estilitzes estilitza estilitzem estilitzeu estilitzen | estilitzava estilitzaves estilitzava estilitzàvem estilitzàveu estilitzaven | estilitzí estilitzares estilitzà estilitzàrem estilitzàreu estilitzaren | estilitzaré estilitzaràs estilitzarà estilitzarem estilitzareu estilitzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| estilitzaria estilitzaries estilitzaria estilitzaríem estilitzaríeu estilitzarien | estilitzi estilitzis estilitzi estilitzem estilitzeu estilitzin | estilitzés estilitzessis estilitzés estilitzéssim estilitzéssiu estilitzessin | estilitza estilitzi estilitzem estilitzeu estilitzin | ||
| Infinitiu | estilitzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | estilitzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : estilització
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana