pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esblanqueeixo esblanqueeixes esblanqueeix esblanqueïm esblanqueïu esblanqueeixen | esblanqueïa esblanqueïes esblanqueïa esblanqueíem esblanqueíeu esblanqueïen | esblanqueí esblanqueïres esblanqueí esblanqueírem esblanqueíreu esblanqueïren | esblanqueiré esblanqueiràs esblanqueirà esblanqueirem esblanqueireu esblanqueiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esblanqueiria esblanqueiries esblanqueiria esblanqueiríem esblanqueiríeu esblanqueirien | esblanqueeixi esblanqueeixis esblanqueeixi esblanqueïm esblanqueïu esblanqueeixin | esblanqueís esblanqueïssis esblanqueís esblanqueíssim esblanqueíssiu esblanqueïssin | esblanqueeix esblanqueeixi esblanqueïm esblanqueïu esblanqueeixin | ||
| Infinitiu | esblanqueir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esblanqueint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
forma nominal : esblanqueïment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana