pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbarro esbarres esbarra esbarrem esbarreu esbarren | esbarrava esbarraves esbarrava esbarràvem esbarràveu esbarraven | esbarrí esbarrares esbarrà esbarràrem esbarràreu esbarraren | esbarraré esbarraràs esbarrarà esbarrarem esbarrareu esbarraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbarraria esbarraries esbarraria esbarraríem esbarraríeu esbarrarien | esbarri esbarris esbarri esbarrem esbarreu esbarrin | esbarrés esbarressis esbarrés esbarréssim esbarréssiu esbarressin | esbarra esbarri esbarrem esbarreu esbarrin | ||
| Infinitiu | esbarrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbarrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana