transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbardello esbardelles esbardella esbardellem esbardelleu esbardellen | esbardellava esbardellaves esbardellava esbardellàvem esbardellàveu esbardellaven | esbardellí esbardellares esbardellà esbardellàrem esbardellàreu esbardellaren | esbardellaré esbardellaràs esbardellarà esbardellarem esbardellareu esbardellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbardellaria esbardellaries esbardellaria esbardellaríem esbardellaríeu esbardellarien | esbardelli esbardellis esbardelli esbardellem esbardelleu esbardellin | esbardellés esbardellessis esbardellés esbardelléssim esbardelléssiu esbardellessin | esbardella esbardelli esbardellem esbardelleu esbardellin | ||
| Infinitiu | esbardellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbardellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana