transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| floculo flocules flocula floculem floculeu floculen | floculava floculaves floculava floculàvem floculàveu floculaven | floculí floculares floculà floculàrem floculàreu flocularen | flocularé flocularàs flocularà flocularem floculareu flocularan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| flocularia flocularies flocularia flocularíem flocularíeu flocularien | floculi floculis floculi floculem floculeu floculin | floculés floculessis floculés floculéssim floculéssiu floculessin | flocula floculi floculem floculeu floculin | ||
| Infinitiu | flocular | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | floculant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana