pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| dopo dopes dopa dopem dopeu dopen | dopava dopaves dopava dopàvem dopàveu dopaven | dopí dopares dopà dopàrem dopàreu doparen | doparé doparàs doparà doparem dopareu doparan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| doparia doparies doparia doparíem doparíeu doparien | dopi dopis dopi dopem dopeu dopin | dopés dopessis dopés dopéssim dopéssiu dopessin | dopa dopi dopem dopeu dopin | ||
| Infinitiu | dopar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dopant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : dopatge
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana