pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| divideixo divideixes divideix dividim dividiu divideixen | dividia dividies dividia dividíem dividíeu dividien | dividí dividires dividí dividírem dividíreu dividiren | dividiré dividiràs dividirà dividirem dividireu dividiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| dividiria dividiries dividiria dividiríem dividiríeu dividirien | divideixi divideixis divideixi dividim dividiu divideixin | dividís dividissis dividís dividíssim dividíssiu dividissin | divideix divideixi dividim dividiu divideixin | ||
| Infinitiu | dividir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | dividint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : divisió
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana