transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| discrimino discrimines discrimina discriminem discrimineu discriminen | discriminava discriminaves discriminava discriminàvem discriminàveu discriminaven | discriminí discriminares discriminà discriminàrem discriminàreu discriminaren | discriminaré discriminaràs discriminarà discriminarem discriminareu discriminaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| discriminaria discriminaries discriminaria discriminaríem discriminaríeu discriminarien | discrimini discriminis discrimini discriminem discrimineu discriminin | discriminés discriminessis discriminés discriminéssim discriminéssiu discriminessin | discrimina discrimini discriminem discrimineu discriminin | ||
| Infinitiu | discriminar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | discriminant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : discriminació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana