transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| lixivio lixivies lixivia lixiviem lixivieu lixivien | lixiviava lixiviaves lixiviava lixiviàvem lixiviàveu lixiviaven | lixivií lixiviares lixivià lixiviàrem lixiviàreu lixiviaren | lixiviaré lixiviaràs lixiviarà lixiviarem lixiviareu lixiviaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| lixiviaria lixiviaries lixiviaria lixiviaríem lixiviaríeu lixiviarien | lixiviï lixiviïs lixiviï lixiviem lixivieu lixiviïn | lixiviés lixiviessis lixiviés lixiviéssim lixiviéssiu lixiviessin | lixivia lixiviï lixiviem lixivieu lixiviïn | ||
| Infinitiu | lixiviar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | lixiviant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: apariar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana