transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| aixaragallo aixaragalles aixaragalla aixaragallem aixaragalleu aixaragallen | aixaragallava aixaragallaves aixaragallava aixaragallàvem aixaragallàveu aixaragallaven | aixaragallí aixaragallares aixaragallà aixaragallàrem aixaragallàreu aixaragallaren | aixaragallaré aixaragallaràs aixaragallarà aixaragallarem aixaragallareu aixaragallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| aixaragallaria aixaragallaries aixaragallaria aixaragallaríem aixaragallaríeu aixaragallarien | aixaragalli aixaragallis aixaragalli aixaragallem aixaragalleu aixaragallin | aixaragallés aixaragallessis aixaragallés aixaragalléssim aixaragalléssiu aixaragallessin | aixaragalla aixaragalli aixaragallem aixaragalleu aixaragallin | ||
| Infinitiu | aixaragallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | aixaragallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana